İklimlendirme

İklimlendirme

Pano içi aşırı ısınmayı engellemek için; ortamdan gelen sıcak, soğuk, nem, kir veya toz gibi dış etkenlere ve yıpratıcı koşullara göre iklimlendirme ürünleri tercih edilir.

Filtre fanlar, soğutma üniteleri, havadan suya ve havadan havaya ısı eşanjörleri, ısıtıcılar, soğutucular, termostatlar ve hidrostatlar komponentlerin ömrünü uzatır.

Aşırı sıcaklık cihazların ömürlerinde azalmaya sebep olacaktır. Doğru iklim yönetimi; işletmeyi yüksek maliyetlerden korur. Gereksiz üretim kaybını önler ve teknik servis ihtiyacını azaltır.

Hassas elektronik komponentlerin ömrünü uzatmak için doğru seçimleri yapmak ve en uygun ürünü seçmek önemlidir.   Pfannenberg’in geliştirdiği online yazılımla size en uygun ürüne ulaşabilirsiniz.


Öncelikle panonuzun bulunduğu ortam analiz edilir. Yıl içindeki maksimum ısı değerlerine komponentlerin ısı kayıpları eklenir. Panonun materyali ve boyutları da ayrıca değerlendirilmelidir. 

Bu veriler sayesinde yüksek Alman teknolojisiyle üretilen uygun ürüne ulaşmanız sağlanır. 


   İklimlendirme ürününüzü doğru seçmek için
   hesaplama programımız PSS online yazılımımızı kullanabilirsiniz.

Ortam sıcaklığı, pano içinde müsaade edilen sıcaklıktan daha düşük ise panoyu havalandırmanın en ekonomik yöntemi fanlı filtre kullanmaktır. Panonun çevresindeki serin hava filtre edilerek pano içerisine alınır ve içeride oluşan sıcaklık dışarıya atılır. Bu havanın doğal akışına yardım eder ve pano içinde sıcak bölgelerin oluşmasını engeller.

Dış ortam sıcaklığı pano içinde müsaade edilen sıcaklıktan daha yüksek veya eşit ise ve aynı zamanda çok kirli, tozlu ortamda pano içi sıcaklık sabit olması gerekiyorsa, pano kliması kullanılır.

Tavsiye edilen pano içi sıcaklık 35ºC derecedir.

Pfannenberg pano klimaları fabrika çıkışlı 35ºC dereceye set edilmiş olarak üretilmektedir. Bu durum klimanın ömrünü uzatır ve pano içinde yoğuşma oluşumunu engeller.

Dış ortam sıcaklığı pano içinde müsaade edilen sıcaklıktan daha yüksek veya eşit, kirli, tozlu ise aynı zamanda pano içi sıcaklığı sabit tutmak amacıyla bakım gerektirmeyen yüksek koruma sınıfına sahip Air/Water Heat Exchanger tercih edilmelidir. (İşletme içerisinde soğuk su tesisatı gerektirir.)
Ortam sıcaklığı pano içinde müsaade edilen sıcaklıktan daha düşük veya aynı fakat çok tozlu veya ağır koşullarda ise iç ortamı dış ortamdan izole etmek için Air to Air Heat Exchanger önerilir.